Akü Şarj Arızası Belirtileri

Akü şarj arızası birçok belirti ile anlaşılır. Aracın yakıtı ve elektrik enerjisi ihtiyaç olan enerji türleri olarak kendini gösterir. Bu iki enerjiden birisi olmazsa aracın çalışmasında önemli sıkıntılar ortaya çıkar. Çoğu zaman da aracın hiç çalışmadığı durumlar ortaya çıkar. Akünün şarj olmamasına bağlı olarak:

  • Şarj veya alt ışığı yanar.
  • Araç farları birden bire kapanır.
  • Alternatörden gürültü şeklinde sesler gelir.
  • Motor geç çalışır veya hiç çalışmaz.
Bu tür olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmamak adına her zaman tedbirli olmak ve aracın bu hayati sistemlerini gözlem altında tutmak gerekir. Aydınlatma ve diğer elektrik ihtiyacı duyan sistemlerin çalışması için araçta akü şarjının sürekli olması büyük önem taşır.

Akü Şarj Arızası Belirtileri

Akü Şarj Sistemi Arızası Neden Olur?

Akü şarj sistemi arızası birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkar. Bu sebeplerden en çok ortaya çıkanı alternatör kayış problemidir. Gevşemiş, özelliğini kaybetmiş hatta kopmuş olan kayış nedeniyle gerekli dönme işlemi olmaz ve elektrik enerjisinin depolanması mümkün olmaz. Alternatör bağlantı kablolarında ortaya çıkan sorunlar da benzer olumsuz bir etki yaratır. Soket arızası, kopma durumu, kısa devre ve korozyon gibi durumlar sebebiyle şarj sisteminin çalışmadığı görülür.

Akü Şarj Sistemi Arızası Neden Olur?

Akü Şarj Sistemi Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Akü şarj sistemi arızası Renault marka araçlarda önemli sorunlar içerisinde yer alır. Eğer bu gibi durumlarda arıza için müdahale yapılmazsa araç çalışamaz hale gelebilir. Gerek akü desteği gerekse de akü şarj sistemi desteği konusunda servisimize güvenebilirsiniz. Kaliteli malzeme kaliteli işçilik ve garantili ürünlerimiz ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşılayacaktır. Son derece gelişmiş ve modern yapıdaki servis istasyonlarımız, sizin için önemli bir çözüm adresi konumundadır. Uzman ekiplerimiz çok profesyonel olup, gerekli bakım ve değişim çalışmalarında ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı verecektir.

Akü Şarj Sistemi Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X