Araç Bobin Arızası Nedenleri

Araç bobin arızası genelde aşırı ısınmadan kaynaklanan sorunlardır. Bobin demir-silikon karışımından üretilip, sıcaklığa karşı dayanıklı bir alaşımdır. Sistemi oluşturan diğer bileşenlerle lehim vasıtası işle bağlantı yapılır. Aşırı ısınma etkisi ile bağlantı noktalarında sorunlar görülebilir. Bütünlüğünü kaybeden bir sistem yüzünden ateşleme bobininde çalışma sorunları ortaya çıkar. Sıcaklığın artışı elektrik akımını olumsuz etkiler. Bu tür olumsuz etkiler sebebiyle bobinin yerine getirmesi gereken görevde sorunlar ortaya çıkar.

Araç Bobin Arızası Nedenleri

Araçta Bobin Arızası Belirtileri

Araçta bobin arızası sürücülerin karşı karşıya kalmak istemeyeceği durumlar içinde yer alır. Ulaşımda konforun ta kendisi olan araçlar kolayca çalışmalı ve yola çıkmalıdır. Bir sebepten dolayı çalışmayan araçlar en önemli konfor kaybını ortaya koyar. Ateşleme bobini bu yönden çok önemli bir sistemin parçasıdır. Burada ortaya çıkan arızalar araçların çalışmasına ve yol almasına engel olur. Arızanın olduğuna dair belirtiler içinde:

  • Yakıt sarfiyatının yükselmesi,
  • Motorun sarsıntılı şekilde çalışması
  • Rölanti düzensizliği,
  • Motorun zorlanması hatta durması,
  • Egzozun patlaması,
  • Motorun zor çalışması,
  • Motor ışığının yanması, durumları kendini gösterir.
Aslında belirtiler çok açıktır ve sürücüler bu durumdan hemen haberdar olurlar. Sonrasında alınacak olan tedbirler sayesinde araçların çalışması ve yola güvenle çıkması söz konusu olur.

Araçta Bobin Arızası Belirtileri

Araba Bobin Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Araba bobin arızası ortaya çıktığı zaman yapılacak ilk iş bu parçanın değişimi olacaktır. 100 ila 150 bin km ömür biçilen bu parça zaman içerisinde yıpranabilir, çalışamaz hale gelebilir. Servisimiz bu türden hizmetler konusunda oldukça deneyimli ve tecrübelidir. Garantili parçalar ve garantili değişim hizmetlerimiz yolculuğunuz esnasında size güven verecektir. Servisimiz hizmet standartlarını yükselterek uygun ve ekonomik çözümleri ayağınıza getirmiş durumdadır. Donanımlı ve yüksek teknolojili servisimizde en gelişmiş modern istasyonlar mevcuttur. Uzman kadromuzla birlikte ihtiyaçlarınıza her zaman en iyi cevabı veririz.

Araba Bobin Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X