Marş Dinamo Arızası Belirtileri

Marş dinamo arızası belirtileri aracın bu teknolojisi ile ilgili sorunları gösterir. Öne çıkan birtakım belirtilere bakan sürücüler nasıl bir tedbir almaları gerektiği konusunda karar verirler. Arıza belirtileri ile beraber:

  • Motor zayıf ve güçsüz şekilde çalışır.
  • Araç marşı geç alır ve oldukça geç çalışır.
  • Marş dinamosundan normal olmayan sesler gelir.
  • Marşa basılması ile cırtlama şeklinde ses çıkar.
  • Marş dinamo dişlisi uğultu ve ıslık şeklinde ses çıkarır.
  • Marşa basılınca araçta kaçırma olur ve cırtlama şeklinde ses duyulur.
  • Marş motorunda ve sesinde dalgalanmalar yaşanır.
Aracını tanıyan ve aşina olan sürücüler bu tür sorunların çözümlemesini hemen yapar. Böylece aracın tamiri ve tekrar yola çıkması kısa bir zaman diliminde mümkün olur.

Marş Dinamo Arızası Belirtileri

Araba Marş Dinamosu Arızası Nedenleri

Araba marş dinamosu arızası genelde aküde ortaya çıkan korozyon ve bağlantı sorunları şile kendini gösterir. Eğer marş motoru ömrünü tamamlamış ise o zaman aynı sorunlar görülür. Parçanın sabitlendiği ve monte edildiği şase bağlantısı büyük önem arz eder. Zamanla yaşanan gevşeme, bağlantı sorunları ve korozyon etkisi ile araçta marş dinamosu sorunlarının ortaya çıktığı görülür. Aracın sağlıklı ve anında çalışması için ömrünü tamamlamış olan marş dinamosunun değişimi sorunların çözümüne yardımcı olacaktır.

Araba Marş Dinamosu Arızası Nedenleri

Araba Marş Dinamosu Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Marş dinamosu arızası ile beraber öncelikli olarak sorunun temel çözümünü düşünmek gerekir. Genelde maç dinamosunun ömrünü tamamlaması değişimi gerekli hale getirir. Parça değişimi konusunda ise uzman servisimiz hızlı çözümlerle size yardımcı olur. Kaliteli, garantili ve güvenilir marka ürünlerini tedarik edip hızlı bir değişim süreci ile yanınızda olmaya devam ediyoruz. Modern iş istasyonlarımız, donanımlı servisimiz ve usta kadromuz her zaman sizin yanınızdadır. Ekonomik avantajlı ve uygun hizmetler için bize güvenebilirsiniz.

Araba Marş Dinamosu Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X